Červen 2007

Evanescence-info

15. června 2007 v 21:00 | Shailla |  Evanescence
O skupině:
Americká formace Evanescence poprvé zazářila na soundtracku k filmu Daredevil. Jejich kariéra raketově rostata. Nejprve si se svým rockovým megahitem Bring Me To Life prorazili cestu k nejvyšším rotacím na rádiích po celém světě (a to mnohdy i do rádií, která dříve rockovou hudbu nehrála), aby to samé posléze zopakovali se všemi třemi svými dalšími singly.

Bezmála 5 miliónů prodaných nosičů debutového alba Fallen, 22 platinových a 16 zlatých desek, bezpočet nominací na nejrůznějších hudební ceny- včetně tří na European Music Awards a pěti na Grammy Awards! Taková je bilance úspěchů nové americké senzace jménem Evanescence za uplynulý rok 2003.

Album Fallen je debutem talentovaného kvartetu hudebníků z arkansaského města Little Rock, vydaným u labelu Wind-up Records. Hned na první poslech zaujme až nadpozemsky lehký vokál zpěvačky Amy Lee, který podkresluje emotivní, výrazově silný rock. "Bezesporu jsme rocková kapela," přesvědčuje o jasném přesvědčení kapely dvacetiletá Amy. "Náš hudební apetit je především epicky dramatická, temná rocková hudba."

Skupinu společně založila Amy Lee s kytaristou Benem Moodym ve svých raných teenagerských letech. "Byli jsme na takovém letním táboře a já jsem tam jednou zaslechl Amyjak hraje na piáno Meat Loafovu písničku I´ll Do Anything For Love. Tak jsem se k ní se zájmem vydal a ona mi tu písničku hned i zazpívala. Úplně mě to dostalo a přemluvil jsem jí, abychom si spolu založili kapelu," vzpomíná Ben Mood. Od prvního dne to bylo naprosté souznění dvou muzikálních duší. "Máme naprosto stejnou hudební vizi, milujeme stejnou muziku," přesvědčuje Moody. "Takže když se dáme do komponování písniček, navzájem si naše nápady doplňujeme."

Evanescence o sobě poprvé dali vědět v Little Rocku na konci devadesátých let. Jak se ovšem dá očekávat, rocková kapela tohoto ražení to vzhledem k místním hudebním tradicím na americkém Středozápadě neměla nejjednodušší. "Mladí lidé tu většinou poslouchají death metal, starší lidé zase podstatně měkčí muziku," vysvětluje Lee. "Vlastně si nevzpomenu ani na jednu zdejší kapelu, která by ve svém čele měla zpěvačku."

Evanescence začali, ovlivněni širokým spektrem umělců, od Björk, přes Danny Elfmana až k Tori Amos, vydávat svá první EP. Ačkoli zatím nedisponovali reputací vybudovanou živými vystoupeními, rychle si začali budovat velmi dobré renomé.

"Paradoxně jsme s Amyzůstávali skrytí, hodně v ústraní," vzpomíná Moody. "Druhou skladbu, kterou jsme napsali, byl to sedmiminutový gothic rockový hymnus Understanding, začala z nám neznámého důvodu hodně často hrát jedna místní rádiová stanice. Najednou jsme byli po městě populární, jenže nikdo nás vlastně neznal, nikdo netušil, kde by nás mohl najít. A to vše jen kvůli tomu, že jsme si nemohli dovolit odehrát koncert. Byl jsem jen já a Amy, penízena muzikanty, kteří by s námi mohli hrát naživo, jsme prostě tehdy neměli."

Fallen vzniklo v Los Angeles za odborného dohledu producenta Davea Fortmana (BOYSETSFIRE, Superjoint Ritual) a Evanescence se na něm podařilo udržet rovnováhu mezi křehkou krásou a přirozenou rockovou tvrdostí. Typický pro zvuk celého alba je pilotní singl, baladicky laděná Bring Me To Life, na které pěvecky hostuje Paul McCoy, zpěvák 12 Stones. Tato skladbu hraje také důležitou roli na soundtracku k filmovému hitu Daredevil.

"'Bring Me To Life' je o objevování nového, něčeho, co ve vás probudí dosud nepoznané pocity, říká Moodya pokračuje: "Objevíte svět, který je větší a zajímavější, než bublina, ve které jste se dosud pohybovali. Vyzdvihnout si neméně tak jako tento singl zaslouží také další potencionální hity, melodicky chytlavé Tourniquet a Haunted. Ke druhé jmenované písničce Moodyříká: "V téhle skladbě jsme to nejvíc ´my´, tady jsme dosáhli přesně toho, jak si myslíme, že bychom měli znít."

Po textové stránce Evanescence postihuje témata od lásky, přes zoufalství až po temnou beznaděj. Ale skupina trvá na tvrzení, že její poselství je výsledně pozitivní: "Chceme, aby naše kapela lidem říkala, že nejsou sami, kdo se musí vyrovnávat s negativními pocity, nebo bolestí, že my všichni si čas od času musíme projít něčím smutným," vzkazuje Amy Lee, autorka drtivé většiny textů skupiny. "To je život, to je lidský úděl. My říkáme, že nikdo v tom není sám, my tím procházíme také."

Živě Evanescence vystupují jako kvartet společně s druhým kytaristou Johnem LeComptem a bubeníkem Rocky Grayem "Právě v kvartetu jsme schopni předvést to, co stvoříme ve studiu na pódiu ve stejné kvalitě a stejně silně. Jsme vděčni za to, kam jsme se dostali. Hudba je dnes plná teenagerských produktů a my jsme rádi, že jsme něco dokázali jen s tím, že jsme skládali o věcech, které nám jdou ze srdce. Nechceme, nepokoušíme se prodávat milióny desek, chceme zůstat upřímní a sví."

Publikum si takhle upřímného postoje cení a album Fallen slaví v USA obrovské úspěchy. Za pouhých šest týdnů obdrželo za prodeje platinovou desku, v Evropě se během jediného, premiérového týdne prodeje prodalo přes jeden milión kusů. Renomovaný magazín Billboard Fallen vyhlásil nejprodávanějším rockovým debutem v historii existence jejich žebříčku. Music & Media zase označila jak album, tak pilotní singl za tzv. salesbreakers evropské singlové i albové hitparády (Fallen za postup během jediného týdne z 98. na7. místo, Bring Me To Life z 33. na 6. pozici!)

Konečne nejaké obrázky skupiny Evanescence

15. června 2007 v 20:42 | Shailla |  Evanescence
Takže po dlhom čase som tu pridala nejaké fotky Evanescence.

Prihlásili sme sa do súťaže o naj blog.

7. června 2007 v 15:40 | Shailla a Aisha |  O Blogu
Prihlásili sme sa do súťaže o naj blog.Síce je malá šanca že vyhráme,lebo náš blog zatiaľ nieje moc spravený,ale hlasovať môžete.Ešte nieje presné kedy súťaž začína,ale dáme vedieť.Síce je to trošku šialené,ale bude sranda:)

Cigánka

6. června 2007 v 20:29 | Aisha |  Básničky a vtipy
Toto čo tu teraz napíšem sa NAOZAJ stalo ;))
Cigánka prišla do obchodu a povedala "daj tašku" teta jej povedala "a čarovné slovíčko je kde ?" a cigánka na to "abraka dabraka taška"

Ďalší spriatelený blog

5. června 2007 v 15:14 | Shailla a Aisha |  Spriatelené stránky a blogy
Takže zasa sme spriatelili blog.A to so super blogom Engel.Tento blog je fakt neskutočne super.Celý je o Tokio Hotel teda našej najobľúbenejšej skupiny.Nájdete tam info,foto,diskografiu,texty,preklady,videá zaujímavú rubriku hraj si,a veľa veľa iných takže všetci tokiáci aj netokiáci nech okamžite mrknú.
Adreska na tento supa blog:www.tokio-483-hotel.blog.cz

Máte radi Tokio hotel?

3. června 2007 v 18:07 | Shailla a Aisha |  Ankety
Nová anketa ,či máte radi Tokio hotel.Vkladáme ju sem hlavne preto ,lebo názory na nich sa úplne líšia.Niektorý v nich vidia bohov iní obyčajných debilov.A čo vy?Nezabudnite na komenty nech vieme kto ako hodnotil:)

Tokio hotel-Spring nicht,preklad

3. června 2007 v 17:58 | Aisha |  Texty a preklady piesní
TOKIO HOTEL-Spring nicht(Neskáč)
Nad strechami
Je tak chladno
A tak ticho
Mlčím Tvoje meno,
Pretože Ty ho teraz
Počuť nechceš

Hlbočina mesta
Pohltí každú slzu,
Ktorá spadne
Tam dole už nie je nič,
Čo Ťa tu hore
Ešte drží?

REF.:
Kričím do noci pre Teba
Nenechávaj ma v štichu
Neskáč!
Svetlá Ťa nezachytia
Podvedú Ťa
Neskáč!
Spomeň si
Na seba a mňa
Svet tam dole neplatí
Prosím, neskáč...

V Tvojich očiach
Sa zdá všetko nezmyselné a prázdne
Sneh padá osamelo
Už dlho ho necítiš
Niekde tam vonku
Sa stratene potuluješ
Snívaš o konci
Ešte raz začať od začiatku

REF.:
Kričím do noci pre Teba
Nenechávaj ma v štichu
Neskáč!
Svetlá Ťa nezachytia
Podvedú Ťa
Neskáč!
Spomeň si
Na seba a mňa
Svet tam dole neplatí
Prosím, neskáč!
Neskáč!

Neviem ako dlho
Ťa môžem držať
Neviem ako dlho

Vezmi moju ruku
Začneme znovu
Neskáč!

REF.:
Kričím do noci pre Teba
Nenechávaj ma v štichu
Neskáč!
Svetlá Ťa nezachytia
Podvedú Ťa
Neskáč!
Spomeň si
Na seba a mňa
Svet tam dole neplatí
Prosím, neskáč...

Neskáč!
A ak Ťa to tiež nezastaví
Potom skočím za Teba..

Tokio hotel-Spring nicht,text

3. června 2007 v 17:54 | Aisha |  Texty a preklady piesní
TOKIO HOTEL-Spring nicht

Über den Dächern
Ist es so kalt
Und so still
Ich schweig deinen Namen
Weil du ihn jetzt
Nicht hören willst
Der Abgrund der Stadt
Verschlingt jede
Träne die fällt
Da unten ist nichts mehr
Was dich hier oben
Noch hält

Ref.: Ich schrei in die Nacht für dich
Lass mich nicht im Stich
Spring nicht
Die Lichter fangen dich nicht
Sie betrügen dich
Spring nicht
Erinner dich
An dich und mich
Die Welt da unten zählt nicht
Bitte spring nicht

In deinem Augen
Scheint alles sinnlos und leer
Der Schnee fällt einsam
Du spürst ihn schon lange nicht mehr
Irgendwo da draussen
Bist du verloren gegangen
Du träumst von dem Ende
Um nochmal von vorn anzufangen

Ref.: Ich schrei in die Nacht für dich
Lass mich nicht im Stich
Spring nicht
Die Lichter fangen dich nicht
Sie betrügen dich
Spring nicht
Erinner dich
An dich und mich
Die Welt da unten zählt nicht
Bitte spring nicht
Spring nicht

Ich weiss nicht wie lang
Ich dich halten kann
Ich weiss nicht wie lang

Nimm meine Hand
wir fangen nochmal an
Spring nicht

Ref.: Ich schrei in die Nacht für dich
Lass mich nicht im Stich
Spring nicht
Die Lichter fangen dich nicht
Sie betrügen dich
Spring nicht
Erinner dich
An dich und mich
Die Welt da unten zählt nicht
Bitte spring nicht
Spring nicht
Und hält dich das auch nicht zurück
Dann spring ich für dich

Krvavý obrázok

2. června 2007 v 17:27 | Aisha |  Obrázky
Neviem prečo ale tento obrázok ma niečim zaujal tak vám ho tu teraz vkladám ;)

Obrázky-príroda

2. června 2007 v 17:25 | Aisha |  Obrázky
Tak tu sú tie obrázky z prírody ;))

Evanescence-Sweet sacrifice,preklad

2. června 2007 v 15:51 | Shailla |  Texty a preklady piesní
A pridávam aj preklad tejto super pesničky.Je to dobre???Mno ja fakt neviem ,ale zdá sa mi že by mohlo....Tak okomentujte mi to a nezabudnite vytknúť chyby.

Evanescence-Sweet sacrifice(preklad)

Je to pravda, všetci sme šialení
Ale je to tak čisté
Som oslobodená

Strach je len v našich mysliach
Kontroluje všetok čas
Strach je len v naších mysliach, ale kontroluje všetok čas

Ty, chudobná, sladká, nevinná
Usuš si oči a dosveč to
Vieš, že žiješ, aby si ma zlomila-nepopieraj to
Sladká obeť

Jedného dňa zabudnem tvoje meno
A jedného sladkého dňa sa utopíš v mojich minulých bolestiach

Strach je len v našich mysliach
Kontroluje všetok čas
Strach je len v naších mysliach, ale kontroluje všetok čas

Ty, chudobná, sladká, nevinná
Usuš si oči a dosveč to
Miluješ, aby si ma nenávidela, nie je to tak, zlato??
Som tvoja obeť

[Snívam v temnote
Spím aby som zomrela
Vymazala to ticho
Vymazala svoj život
náš horiaci popol
očiernila dni
svet ničoho
odhoď ma]

Čuduješ sa prečo nenávidíš?
Si ešte príliš slabý, aby si prežil svoje chyby?

Ty, chudobná, sladká, nevinná
Usuš si oči a dosveč to
Vieš, že žiješ, aby si ma zlomila-nepopieraj to
Sladká obeť

Evanescence-Sweet sacrifice,text

2. června 2007 v 15:44 | Shailla |  Texty a preklady piesní
Pridávam sľúbený text od Evanescence tešte sa spolu so mnou .Trikrát sláva Shaille.Ona totižto prišla na to že pridať text je celkom ľahké.A teraz vážne.....ako prvý pridávam text Sweet sacrifice lebo je to úžasná pesnička a mňa úplne dostala.A kto ju miluje tak ako ja tak nech okamžite ide na www.ocko.tv a v hlasovaní ju podporí.
EVANESCENCE-Sweet sacrifice

It's true, we're all a little insane
but its so clear
now that I'm unchained

fear is only in our minds
taking over all the time
fear is only in our minds but its taking over all the time

you poor sweet innocent thing
dry your eyes and testify
you know you live to break me- don't deny
sweet sacrifice

One day I'm gonna forget your name
and one sweet day, you're gonna drown in my lost pain

fear is only in our minds
taking over all the time
fear is only in our minds but its taking over all the time

you poor sweet innocent thing
dry your eyes and testify
and oh you love to hate me don't you, honey?
I'm your sacrifice.

[I dream in darkness
I sleep to die e
rase the silence
erase my life
our burning ashes
blacken the day
a world of nothingness
blow me away]

do you wonder why you hate?
are you still too weak to survive your mistakes?

you poor sweet innocent thing
dry your eyes and testify
you know you live to break me- don't deny
sweet sacrifice

Jednorožci-obrázky

2. června 2007 v 15:34 | Shailla |  Kone,pegasi a jednorožci
Tak po dlhej dobe pridám nejaký obrázok i ja a nielen jeden
Aťse líbi: